Przedszkole: Dzień Ziemniaka 2017

25 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzień wcześniej dzieci wykonały ziemniaczane ludziki i zwierzaki. Wszystkie prace trafiły na wystawę, zdobiąc przedszkolny kącik i były podziwiane przez przybyłych na nasze święto rodziców. Święto Pieczonego Ziemniaka rozpoczęło się występem naszych przedszkolaków. Rodzice w ich wykonaniu mogli usłyszeć wiersze Jana Brzechwy pt. ,, Na straganie ”oraz ,,Pomidor ”. Dzieci śpiewały także piosenki o tematyce owocowo-jarzynowej. Później rozpoczęły się konkursy do których udziału dzieci zaprosiły swoich rodziców. Rywalizacja  Rodzice – Dzieci zakończyła się oczywiście zwycięstwem przedszkolaków. Punktem kulminacyjnym święta był poczęstunek różnych potraw, którym głównym składnikiem był ziemniak. Potrawy zostały przygotowane przez rodziców i wszystkie były przepyszne. Na koniec wszyscy mogli jeszcze skosztować pieczonych w ognisku ziemniaków. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy przygotowaniu tego wspaniałego dnia.

p. Krystyna Bycka