Przedszkole: Poznajemy owoce i warzywa naszych sadów i ogrodów

„Poznajemy owoce i warzywa naszych sadów i ogrodów”

Przez ostatnie dwa tygodnie nasi przedszkolacy realizowali tematykę ,, Poznajemy owoce i warzywa naszych sadów i ogrodów ‘‘. Dzieci poznawały walory odżywcze i smakowe różnych owoców i warzyw. Podczas zajęć mogły dostrzec różnorodność kształtów owoców i warzyw. Poznały utwory literackie o charakterze humorystycznym – „Na straganie”, „Pomidor” J.Brzechwy. Brały udział w inscenizacji tych utworów. Poznały także piosenki, zabawy muzyczno-ruchowe i rozwiązywały zagadki. Przedszkolacy wykonali szereg prac plastycznych o tematyce jarzynowo-owocowej z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik. Dzieci stwierdziły, że należy jeść warzywa i owoce żeby być zdrowym i silnym. Dlatego też wykonały owocowe szaszłyki oraz jarzynową sałatkę. Segregowały owoce i warzywa opisywały ich smak oraz rozmawiały o witaminach  jakie są przez nie dostarczane. Dzieci poznały też możliwości wykorzystania i przetwarzania owoców i warzyw na zimę.

p. Krystyna Bycka