Pszczelarz z „Bożej Iskierki” w Rudnie

Wizyta pszczelarza

Dnia 13.10.17 r. odwiedził nas Mistrz Pszczelarstwa p. Aleksander Rębacz wraz ze swą pasieką o nazwie „Boża Iskierka”. Najpierw pan opowiedział o tym, że każda pszczoła w ulu ma inne zadanie, m.in. pilnowanie ula lub jego sprzątanie. W ulu jest ,,kuchnio- spiżarnia”,  ,,sypialnia” oraz ,,szkoła’’. W szkole młode uczą się sprzątać i naprawiać, a po ukończeniu ,,szkoły” jest im przydzielana konkretna funkcja. Na końcu spotkania pan Pszczelarz wręczył  każdemu słoiczek miodu i szpatułkę, a także dyplom oraz plaster wosku z knotem, aby  zrobić z nich w domu świeczki. Gdy wszystko zostało wręczone, pan Pszczelarz pokazał uczniom prawdziwe pszczoły w ulu ze szkła, aby mogli oni oglądać je z bezpiecznej odległości.

Oliwia Pawletko