Zdrowe Odżywianie 2017

Poznajemy tajniki zdrowego odżywiania!

Dnia 26 września 2017 roku do naszej szkoły przyjechały panie dietetyczki z Centrum Dietetycznego Naturhouse: p. Klaudia Malcherek i p. Angelika Paprotna. Odwiedziły one zarówno przedszkolaków, jak i uczniów szkoły. Panie dla klas I – III przygotowały zagadki na temat zdrowego odżywiania oraz owoców i warzyw. Dla klas IV – VI specjalistki przeprowadziły warsztaty poświęcone tajnikom zdrowego stylu życia oraz przygotowały prezentację multimedialną. Doradzały także, aby zamiast białego pieczywa zjadać ciemne, które daje więcej energii. Mówiły ponadto o zawartości cukru w danych produktach, np. Coca-Cola może zawierać ok. 7 łyżek cukru! Podziękowaliśmy paniom dietetyczkom gromkimi brawami a one obiecały, że odwiedzą nas jeszcze kiedyś w przyszłości.

Grzegorz Będzichowski