I miejsce w Konkursie Gwarowym !!!

I miejsce Natalii Zaczkowskiej w konkursie gwarowym

Już od kilku lat uczniowie ZSP w Rudnie biorą dział w Festiwalu Gwary Śląskiej w Wielowsi i odnoszą sukcesy. W tym roku nie mogło być inaczej. Troje śmiałków: Natalia Zaczkowska, Błażej Dyka i Jakub Blaszczyk podjęło trud przygotowań do rywalizacji w tym prestiżowym konkursie. Zadanie było trudne, bowiem na scenie wielowiejskiego ośrodka kultury wystąpiło wielu znakomitych artystów. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i godnie reprezentowali szkołę oraz Gminę Rudziniec. Szczególne gratulacje należą się Natalii Zaczkowskiej, zdobywczyni I miejsca w kategorii klas IV-VI. Natalia wygłosiła monolog pt. „Zima idzie, cza kapusta kisić”. W humorystyczny sposób przypomniała słuchaczom tradycję kiszenia kapusty. Natalia w niedzielę 26 listopada pojedzie do Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi, aby raz jeszcze wygłosić swój monolog i odebrać nagrodę z rąk organizatorów.

Serdecznie gratuluję moim znakomitym Artystom!

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź