Spotkanie ze strażakiem

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO W DOMU I W SZKOLE

Dnia 18 grudnia 2017 r. uczniów ZSP w Rudnie odwiedził starszy kapitan Józef Glagla – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Gliwice-Łabędy, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Pan strażak opowiedział dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze, w domu oraz na podwórku. Zwrócił szczególną uwagę na czyhające na nie niebezpieczeństwa w okresie świątecznym i doradził, jak ich unikać.

Nie był zaskoczeniem dla pana strażaka fakt, że uczniowie naszej szkoły świetnie znają wszystkie numery alarmowe i doskonale wiedzą, jak należy wezwać pomoc. Była to bowiem kolejna lekcja poświęcona bezpieczeństwu przeprowadzona w ZSP w Rudnie. Uczniowie mieli też mnóstwo pytań do pana strażaka, na które z cierpliwością odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję!

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź