Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2017

I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 22 grudnia 2017 r. z inicjatywy p. Małgorzaty Mamok–Migurskiej  w naszej szkole odbył się ,,I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”.

W komisji zasiadły: p. Ewa Dohrmann, która oceniała uczestników pod względem muzycznym, p. Krystyna Kwiecień, która „pilnowała” treści śpiewanych kolęd oraz Oliwia Pawletko, która reprezentowała uczniów naszej szkoły. Konferansjerem był Grzegorz Będzichowski, który odpowiadał za kolejność i zapowiadał występy oraz wygłosił przemówienie na początek i zakończenie konkursu. Oprawą muzyczną zajęli się Dominik Mika i Paweł Rys. Konkurs dzielił się na dwie kategorie: duety i soliści. Duety, które wystąpiły przed jury to: Laura Ptaszek i Paulina Mika oraz Maria Dymarek i Oliwia Orlik. W kategorii soliści zaprezentowali się: Błażej Dyka, Marlena Rapsiewicz, Natalia Zaczkowska, Ania Nitkiewicz, Wiktoria Wrzeszcz i Paulina Orlik.

Wszystkim poszło wspaniale. Widać i słychać było, że uczestnicy włożyli dużo pracy i serca w swój występ. Podziękowaliśmy im gromkimi brawami.  Zwyciężył duet  Pauliny Miki i Laury Ptaszek z utworem  kolędowym „Oj Maluśki”. W kategorii soliści wygrała Natalia Zaczkowska, która zaśpiewała aż trzy kolędy i pastorałki: „Merry Christmas everyone”, „Znak pokoju” i „Guten Tag, ich bin der Nicolaus”.

Artystom życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie muzyki!

Grzegorz Będzichowski