Dzień Ziemi 2018

DZIEŃ ZIEMI W ZSP W RUDNIE

Dnia 25.04.2018 roku Nauczyciele oraz Uczniowie ZSP w Rudnie uczcili Dzień Ziemi. Temat  przewodni tegorocznych obchodów brzmiał: Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”.

Z tej okazji, jak co roku – nauczycielka przyrody – mgr Małgorzata Prochota zorganizowała szereg atrakcji: podchody ekologiczne dla uczniów klas młodszych, które poprowadziła kl. IV oraz występ artystyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-V. Młodzi artyści przypomnieli widzom początki naszej planety oraz uwrażliwili ich na problem zanieczyszczenia środowiska wynikający z nieodpowiedzialnego gospodarowania odpadami. Dodatkowo popis artystyczny dały „Misie”, które pilnie ćwiczyły pod okiem wychowawczyń przedszkolnych. Maluchy przypomniały wszystkim, że nie wolno śmiecić w lesie. Został też przeprowadzony konkurs wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska dla uczniów kl. V-VI a także konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych.

Oto wyniki zmagań konkursowych:

Kategoria PRZEDSZKOLE 3-4 lata:

I miejsce – Hanna Kucza

II miejsce – Paulina Rypińska

III miejsce – Natalia Dymarek

Kategoria Przedszkole 5-6 lat:

I miejsce – Mikołaj Lison

II miejsce – Paulina Prochota

III miejsce – Hanna Biskupek

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

Kategoria kl. V:

I miejsce – Magdalena Pater

II miejsce – Paulina Orlik

III miejsce – Zofia Semerga

Kategoria kl. VI:

I miejsce – Tomasz Drost

II miejsce – Grzegorz Będzichowski

III miejsce – Piotr Mrówka

PODCHODY EKOLOGICZNE

Zmagania zakończyły się remisem kl. I i III

Dzięki hojności sponsorów: firmy Fluor S.A. z Gliwic, Nadleśnictwa Rudziniec oraz Rady Rodziców laureaci konkursów mogli zostać hojnie wynagrodzeni.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął – jak co roku – mgr inż. Jan Spałek – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec. Nad przebiegiem konkursu czuwała mgr inż. Agnieszka Polowczyk.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź

Mamy nadzieję, że udało nam się zrealizować zamierzone cele a uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i przy okazji znakomicie bawili się! Dziękujemy wszystkim tym osobom, które zaangażowały się w tegoroczne obchody Dnia Ziemi.

Pani Małgorzata Prochota