44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

I Gminny Festiwal Piosenki Polskiej

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI

18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kleszczowie odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Polskiej pod patronatem honorowym Wójta Gminy Rudziniec Pana Krzysztofa Obrzuta oraz Dyrektor SP w Kleszczowie Pani Małgorzaty Greckiej.

Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zmagania konkursowe zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe:  kl. I-III oraz IV-VII szkół podstawowych, a w obrębie tych kategorii prezentowali się soliści oraz zespoły.

Grupa wokalna z Rudna w składzie: Natalia Zaczkowska, Oliwia Pawletko, Grzegorz Będzichowski, Anna Nitkiewicz, Natalia Strzępek, Marlena Rapsiewicz, Wiktoria Wrzeszcz  z piosenką  pod tytułem „Marzyciele” z repertuaru zespołu Partita wyśpiewała I miejsce ex aequo z zespołem z Poniszowic.  Rudnowską szkołę reprezentowali także soliści: Grzegorz Będzichowski, który wykonał piosenkę „Chłopcy radarowcy”, Marlena Rapsiewicz zaśpiewała „Meluzynę”, Wiktoria Wrzeszcz – „Chłopca z gitarą” a Natalia Zaczkowska wykonaniem piosenki „Radość najpiękniejszych lat” wywalczyła III miejsce.

W kategorii kl. I-III ZSP w Rudnie również odniósł sukces. Oliwia Böhm zauroczyła komisję wykonaniem piosenki „Być kobietą” wspólnie z Oliwierem Wyciślokiem i Olivierem Janasem w roli tancerzy. Jury nagrodziło ich występ, przyznając im Grand Prix.

Młodzi artyści nie odnieśliby tak spektakularnych sukcesów, gdyby nie Panie, które wytrwale ćwiczyły z nimi. Szczególne podziękowania należą się więc Pani Małgorzacie Mamok-Migurskiej oraz Pani Krystynie Krusiec.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź

 

Skip to content