Konkurs Gwarowy 2018

Je żech stond i godać poradza!

Reprezentantka gminy Rudziniec zdobyła III miejsce

w konkursie gwarowym „Godomu po naszymu”

6 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kochcicach (gm. Kochanowice) odbył się Wielki Finał VIII Spichlerzowego Przeglądu Etnolektów „Godomy po naszymu – je żech stond” zorganizowany przez Fundację Lokalna Grupa Działania „Spichlerz Górnego Śląska”. Patronat honorowy sprawowali: europoseł Marek Plura oraz poseł na sejm RP Andrzej Gawron.

Uczestnicy Wielkiego Finału zostali wyłonieni w półfinałach w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych, gimnazjum i kl. VII szkół podstawowych oraz dorośli. Gminę Rudziniec reprezentowała uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnie Natalia Zaczkowska (w kategorii kl. IV-VI). Przygotowywała się ona pod okiem p. Bożenę Kaczmarczyk-Gwóźdź. Jury wysłuchało z wielką uwagą wszystkich uczestników konkursu. Poziom wykonawców był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy sukces Natalii i jej zaszczytne III miejsce!

Serdecznie gratulujemy Natalce sukcesu oraz odwagi w krzewieniu śląskiej godki.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź