44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy- „Przyroda Polska”

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy w Pniowie

Dnia 11 maja 2018 r. dwoje uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w RudnieNatalia Zaczkowska i Grzegorz Będzichowski wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Przyroda Polska” organizowanym przez Szkolę Podstawową w Pniowie.

W konkursie wzięło udział w sumie 21 uczestników z powiatu gliwickiego. Pierwszy etap turnieju polegał na napisaniu indywidualnego testu wiedzy o przyrodzie polskiej. Natalia i Grzegorz uzyskali dużo punktów i zakwalifikowali się do drugiego etapu. Ich zadanie polegało na rozpoznaniu fotografii zwierząt i roślin oraz zakreśleniu tych, które są chronione w Polsce. Na koniec trzeba było wybrać 5 gatunków drzew – dwa liściaste i trzy iglaste. Naszym uczniom nie udało się wejść na podium, lecz przejście do finału konkursu powiatowego to wielkie wyróżnienie dla naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy Natalii i Grzegorzowi oraz życzymy im dalszych sukcesów w dziedzinie przyrody! Serdecznie dziękujemy p. Małgorzacie Prochocie za przygotowanie uczniów do konkursu.

Grzegorz Będzichowski, uczeń kl. VI

Skip to content