Regionalny Konkurs wokalno- recytatorski

Uczniowie z Rudna zdobyli III miejsce w regionalnym konkursie wokalno-recytatorskim „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence”

Siedmioosobowy chór reprezentujący Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie w składzie: Jakub Blaszczyk – wokal, trąbka, Ksawery Maciołek, Anna Nitkiewicz, Marlena Rapsiewicz, Natalia Strzępek, Dagmara Pawletko, Wiktoria Wreszcz udał się do Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach, aby wziąć udział w regionalnym konkursie „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Udział w konkursie był częścią obchodów z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi artyści, który ćwiczyli pod okiem p. Małgorzaty Mamok-Migurskiej, wykonali pieśń „My, Pierwsza Brygada”. Ich interpretacja znanej pieśni patriotycznej przypadła do gustu komisji, która przyznała uczniom z Rudna III miejsce. Jest to ogromne osiągnięcie, bowiem konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z całego regionu górnośląskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

p. Bożena Kaczmarczyk- Gwóźdź