VI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

UCZENNICE ZSP W RUDNIE ZDOBYŁY WYRÓŻNIENIE W VI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

Dnia 14 maja 2018 roku dwie uczennice IV klasy ZSP w Rudnie: Marlena Rapsiewicz i Natalia Strzępek pojechały razem z p. Bożeną Kaczmarczyk-Gwóźdź do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Gliwicach, aby wziąć udział w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Magiczne drzewo”. Dziewczynki solidnie przygotowały się do tego turnieju. Uważnie przeczytały dwa tomy serii Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo”: Berło oraz Inwazję, aby móc bez problemu rozwiązać trudne zadania konkursowe. Musiały zmierzyć się z krzyżówką, zadaniami typu prawda/fałsz, znajomością epitetów i porównań a nawet uzupełnianiem cytatów z książek. Co więcej, okazały się jednymi z najmłodszych uczestniczek. Poradziły sobie znakomicie, zdobywając wyróżnienie. Zabrakło im jedynie jednego punktu do miejsca III a dwu do II, co świadczy o tym, że rywalizacja była naprawdę wyrównana.

Serdecznie gratuluję dziewczynkom wysokiego wyniku oraz dziękuję za zaangażowanie. Liczę na Was w przyszłym roku!

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź