VIII Gminny Turniej Matematyczny

ZSP W RUDNIE ZDOBYWCĄ II MIEJSCA W VIII GMINNYM TURNIEJU MATEMATYCZNYM

Dnia 24 maja 2018 roku w Pławniowicach odbył się VIII Gminny Turniej Matematyczny pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec – Pana Krzysztofa Obrzuta. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnie wzięli udział w tych zmaganiach. Drużyna w składzie: Paulina Orlik, Tomasz Drost i Piotr Mrówka przygotowywała się sumiennie pod okiem p. Małgorzaty Prochoty. Zadania uczestników zostały zróżnicowane ze względu na wiek, wymagały nie tylko wiedzy, ale i wykazania się wieloma umiejętnościami matematycznymi. Ostatecznie po dogrywce, jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki. Drużyna reprezentująca ZSP w Rudnie zdobyła II miejsce, natomiast Tomasz Drost otrzymał tytuł Mistrza Gminy na poziomie klas VI a Piotr Mrówka został Wicemistrzem na tym samym poziomie wiekowym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opr. Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź