Akcja czytelnicza 2018

„Jak nie czytam, jak czytam” – popularyzowanie czytelnictwa przez ZSP w Rudnie

O tym, że warto czytać, doskonale wiedzą uczniowie ZSP w Rudnie. Przez cały rok szkolny brali oni udział w wielu ciekawych inicjatywach czytelniczych. 13 czerwca br. – już po raz kolejny – wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wszyscy uczniowie (oraz dzieci przedszkolne) spotkali się na sali gimnastycznej, która zamieniła się w wielką czytelnię. Każdy mógł wybrać ciekawą książkę. Była to znakomita okazja, aby w gronie koleżanek i kolegów poczytać oraz pooglądać ilustracje. Maluszkom oczywiście czytały panie nauczycielki lub starsi koledzy. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu akcjom książki przestaną się wreszcie kojarzyć dzieciom i młodzieży z obowiązkowymi lekturami i karaniem za ich nieprzeczytanie. Czytajcie, by kto czyta, ten nie błądzi;)

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź