44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Dzień Dziecka 2018

DZIEŃ DZIECKA 2018

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecko. Z tej okazji Rada Rodziców ZSP w Rudnie, Sołtys Rudna wraz z Radnymi, Klub Sportowy „Młodość Rudno” oraz Grono Pedagogiczne zorganizowali dla wszystkich dzieci festyn na boisku sportowym z okazji ich święta. Przygotowali oni wiele atrakcji. m.in. dmuchańce oraz gry i zabawy sportowe. Zaprosili ponadto animatorów z Tralalandii. Uczestnicy festynu mogli wyszaleć się przy dźwiękach skocznej muzyki i nauczyć się kroków tańca. Wzięli też udział w wyścigach. Dla tych najbardziej wytrzymałych, niezważających na upał, pan Piotr Szczepaniak zorganizował turniej piłki nożnej. W przerwie pomiędzy poszczególnymi atrakcjami dzieci mogły się posilić kiełbaskami z grilla, lodami oraz owocami.

W tym szczególnym dniu przypadł również II etap oraz rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literacko-Artystycznego pt. „Detektyw rodzinny w akcji” zorganizowanego przez ZSP w Rudnie oraz Gminny Ośrodek Kultury pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec pana Krzysztofa Obrzuta.

Cieszy nas, że ten wyjątkowy dzień uczcili również dorośli. Wśród gości znaleźli się m.in. Pani Ewa Borys – starsza wizytator Delegatury w Gliwicach, Kuratorium Oświaty w Katowicach, proboszcz parafii Rudno – ks. Piotr Faliński, p. Iwona Nowara – sołtys Sołectwa Rudno, p. Bernadeta Fitzke – radna, p. Renata Böhm – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Lokalnego Sołectwa Rudno, p. Jarosław Tabak – prezes LKS „Młodość Rudno” oraz rodzice dzieci szkolnych i przedszkolnych, którzy wraz z nauczycielami czuwali nad bezpieczeństwem głównych bohaterów tego święta.

Z pewnością Dzień Dziecka nie mógłby zostać zorganizowany z takim rozmachem, gdyby nie sponsorzy, którym pragniemy serdecznie podziękować słowami św. Jana Pawła II: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”.

 

SPONSORZY DNIA DZIECKA 2018

 

IWONA NOWARA

SOŁTYS SOŁECTWA RUDNO

 

RADA RODZICÓW

ZSP W RUDNIE

 

BERNADETA FITZKE,

SEBASTIAN BÖHM –

RADNI SOŁECTWA RUDNO

 

PANI JULIA MUSKALLA

 

PAŃSTWO

KAROL I ILONA NOWAKOWIE

„KARCZMA U KAROLA”

 

REGINA DYLONG

SKLEP SPOŻYWCZY

 

PAŃSTWO

GABRIELA I PIOTR IGNACY

„KARCZMA U VONA”

 

JAROSŁAW TABAK

PREZES LKS „MŁODOŚĆ RUDNO”

 

ANDREAS SCHYMA

FIRMA IT&T

 

PAŃSTWO

PATRYCJA I SEBASTIAN GEMBOLIS

PIEKARNIA BOJSZÓW

 

MARCIN KOWALSKI

CINSOFT

 

HENRYK SADŁO

FIRMA HeNET

 

Mamy ogromną nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka sprawił, że na twarzach wszystkich dzieci – i tych dużych, i tych małych – zagościły uśmiechy od ucha do ucha, bo – jak mawiał Janusz Korczak – „kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat”.

 

Dyrektor Ewa Dohrmann oraz Grono Pedagogiczne ZSP w Rudnie

Skip to content