44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Gminny Konkurs Języka Angielskiego 2018

X Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Kleszczowie

7 czerwca 2018 r. w Kleszczowie odbył się X Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VI. Konkurs był kilkuetapowy. Najpierw uczniowie ze wszystkich zgłoszonych szkół pisali test wiedzy gramatyczno-leksykalnej, w którym mogli zdobyć aż 50 punktów. Sześcioro najlepszych uczestników weszło do półfinału. Musieli oni zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi kultury krajów anglojęzycznych i wypowiedzieć się na wylosowany temat. Do finału przeszła trójka najlepszych, którzy w ostatecznej rywalizacji musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością języka angielskiego, ale również umiejętnościami strategicznymi. Rywalizacja trwała do samego końca, emocje towarzyszyły wszystkim zebranym na sali, a poziom konkursu był bardzo wysoki. 

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Gminnym Mistrzem Języka Angielskiego została Oliwia Pawletko, która zajęła I miejsce. Natomiast Wicemistrzem i zdobywcą II miejsca został również nasz uczeń – Piotr Mrówka.

Bardzo dziękuję za czas poświęcony na przygotowania i wysoki wynik testu pisemnego ( Oliwka i Piotrek zdobyli po 48 punktów na 50 możliwych). Życzę Wam kolejnych sukcesów językowych. Good luck!

p. Barbara Szymura

Skip to content