Dożynki 2018

„Dzieci się radują, gdy gospodarze dożynki świętują!”

Dnia 9 września 2018 roku mieszkańcy Rudna świętowali Dożynki Sołeckie. Jak co roku w przygotowaniach do tej uroczystości wzięli udział uczniowie ZSP w Rudnie.

Świętowanie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym w Rudnie. W Eucharystii uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, sołtys, gospodynie niosące koronę żniwną oraz nasi uczniowie w strojach ludowych. Po południu korowód wyruszył w stronę boiska sportowego „Młodość Rudno”. Wszyscy uczniowie, począwszy od przedszkolaków, przygotowali się solidnie do tego wydarzenia. Część z nich siedziała na przyczepach dożynkowych i wzięła udział w scenkach rodzajowych, pozostali pod opieką nauczycieli i rodziców z uśmiechami na twarzach kroczyli w stronę boiska. Każda z klas przygotowała specjalny strój z okazji tej uroczystości.

Na boisku nasi mali artyści dali popis swych umiejętności: drugoklasiści zaprezentowali przedstawienie na pożegnanie wakacji i powitali nowy rok szkolny, Oliwia Böhm zaśpiewała piosenkę „Być kobietą” a Oliwier Wyciślok i Olivier Janas zatańczyli, jak profesjonaliści. W dalszej kolejności uczniowie kl. V zaprosili do obejrzenia humorystycznych scenek z życia uczniów i nauczycieli. Nie mogło zabraknąć monologu gwarowego w wykonaniu Natalii Zaczkowskiej. Uczniowie pożegnali się z widownią piosenką pt. „Marzyciele”. W rolę konferansjerów wcielili się absolwenci ZSP w Rudnie – Oliwia Pawletko oraz Grzegorz Będzichowski.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź