Dzień Głośnego Czytania 2018

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W ZSP W RUDNIE

Dnia 27.09.2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudnie odbył się Dzień Głośnego Czytania. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki przebrali się w baśniowe stroje i z uwagą wysłuchali bajki „O Dzielnym Krawczyku”, którą przeczytały uczennice kl. VI. Ponadto uczniowie klas starszych przygotowali plakaty zachęcające do czytania książek, klasy młodsze zrobiły ilustracje do swoich ulubionych książek, a przedszkolaki zrobili piękne, kolorowe zakładki. Wyróżnienie i nagrody za najlepsze książki otrzymali: Wiktoria Kunce i Bartosz Ulbrich. Uczniowie klasy II opracowali też w formie teatrzyku kamishibai nową przygodę Gangu Słodziaków pt. „Ruszamy na ratunek”. Na zakończenie akcji uczniowie klas starszych czytali sobie książki, korzystając z księgozbioru biblioteki, a uczniowie klas młodszych i przedszkolaki bawili się przy piosenkach Gangu Słodziaków. Cała akcja odbyła się pod czujnym okiem mgr Krystyny Krusiec.

p. Krystyna Krusiec