44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Jasełka 2019

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

 

Dnia 27 stycznia 2019 r. po raz kolejny Uczniowie oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rudnie zaprosili mieszkańców Rudna i okolic na przedstawienie bożonarodzeniowe wystawione w kościele parafialnym w Rudnie. Grupa aktorów licząca prawie 50 osób zaprezentowała sceny biblijne związane z losami Heroda, wędrówką Trzech Króli oraz Bożym Narodzeniem. Integralną częścią występu były kolędy i pastorałki, które uczniowie ćwiczyli pod okiem Pani Dyrektor Ewy Dohrmann.

Przygotowania do popisu artystycznego trwały długo i odbywały się pod okiem Pani Krystyny Kwiecień oraz Pani Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź. Artyści musieli opanować pamięciowo długie teksty, ruch sceniczny, mimikę i przygotować stroje. Wydaje się jednak, że ich trud nie poszedł na marne, bowiem po występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez wymagającą rudnowską publiczność z księdzem proboszczem Piotrem Falińskim na czele.

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym aktorom za czas poświęcony na próby oraz wspaniały występ. Wszyscy znakomicie spisaliście się!

 

Pani Krysia i Pani Bożena

 

 

Skip to content