Turniej wiedzy o lekturze!

Lektura nie musi być nudna!

O tym, że lektury nie muszą kojarzyć się uczniom z nudą przekonali się piątoklasiści. Na języku polskim omawiali „Chłopców z Placu Broni”, ale zrobili to w sposób niekonwencjonalny. Wzięli udział w turnieju wiedzy!  Zostali podzieleni na dwa zespoły, jedna osoba była prowadzącą. Rozpoczęła się ostra rywalizacja. Każda z drużyn chciała zdobyć tytuł Mistrza. Okazało się, że ich znajomość lektury jest imponująca a trudne zadania wymagająca wykazania się wieloma umiejętnościami – to dla nich drobnostka. Po trzech etapach gry walka była wyrównana, trzeba było zorganizować dogrywkę. Ostatecznie turniej zakończył się remisem, bowiem drużyny walczyły „łeb w łeb” do samego końca. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnej lektury. Tym razem zmierzą się z „Hobbitem”.

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź