Przeciwko Przemocy!

Przemocy mówimy „NIE”!

Uczennice klasy VI pod opieką p. Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź postanowiły przestrzec uczniów młodszych klas przed skutkami przemocy zarówno fizycznej, jak i agresji słownej. Dziewczyny po cyklu lekcji na ten temat napisały dwa scenariusze występów. Zainicjowały scenki, w których pokazały negatywne skutki przemocy oraz uświadomiły, co należy zrobić, jeżeli kiedykolwiek ktoś stanie się ofiarą tego typu zachowań. Dziewczyny wpadły na pomysł, aby przygotowane scenki nagrać i zmontowały z nich dwa ciekawe filmy. Na zakończenie każdego z nich wygłosiły morał, aby przypomnieć wszystkim o szacunku w stosunku do drugiego człowieka. Uświadomiły ponadto młodszym koleżankom i kolegom, że w trudnej sytuacji zawsze mogą liczyć na pomoc rodziców,  pani dyrektor i nauczycieli.

Serdecznie dziękuję uczennicom klasy VI za tę inicjatywę. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania zaowocują w przyszłości.

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź