44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

MAŁY OKR 2019- GMINNE ELIMINACJE W PONISZOWICACH

GMINNE ELIMINACJE

DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„MAŁY OKR 2019”

 

Dnia 14 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec w Poniszowicach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2019” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Rudziniec – p. Krzysztofa Obrzuta. Organizatorami konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury Rudziniec, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pławniowicach.

Uczestnicy turnieju recytatorskiego zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: kl. I-III, kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII i gimnazjum. Komisja w składzie: Barbara Skawińska z Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, Adam Radosz – instruktor, specjalista ds. animacji i współpracy kulturalnej, postanowiła wyróżnić aż dwie uczestniczki reprezentujące ZSP w Rudnie: Oliwię Böhm która zdobyła II miejsce i tytuł Wicemistrza Recytacji Gminy Rudziniec w kategorii klas I-III oraz Natalię Zaczkowską – zdobywczynię I miejsce i zaszczytnego tytułu Mistrza Recytacji Gminy Rudziniec w kategorii klas IV-VI.

To nie koniec recytatorskich zmagań. Nasze uczennice już za kilka dni pojadą do Katowic, by wziąć udział w eliminacjach regionalnych i powalczyć o wyjazd do Starachowic. Trzymamy kciuki za nasze artystki.

Pani Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź i Pani Krystyna Krusiec

Skip to content