44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Idzie Wiosna…

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Dnia 21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. U nas w szkole okazał się on bardzo wyjątkowy. Tego dnia uczniowie naszej szkoły musieli przynieść warzywa lub owoce w kolorze, który wylosowali. Ubranie również miało być tego koloru. Został zorganizowany też konkurs matematyczny ,,Kangur” pod opieką pani Małgorzaty Prochoty. W tym konkursie wzięło udział dużo dzieci z naszej szkoły. Uczniowie musieli napisać bardzo trudny test, jednak świetnie sobie z nim poradzili. Po teście odbył się apel, w którym wzięła udział cała szkoła oraz oddział Tygrysków. Uczniowie klas szóstej, piątej i czwartej przedstawili nam występ o tym, że matematyka nie jest taka straszna. Świetnie się zaprezentowali. Przedstawienie przygotowała pani Małgorzata Prochota. Po występie przedszkolaki oraz klasa druga otrzymali tangramy. Mogli spróbować swoich sił w ich układaniu. Na uczestników konkursu czekała niespodzianka. Za odwagę napisania testu dostali małe prezenciki, z których bardzo się ucieszyli.

Po apelu każda klasa miała zadanie. Musieli pokroić owoce i warzywa. Częstowali całą szkołę oraz nauczycieli. Wszystkie te pyszności po chwili zniknęły z talerzy. Gdy klasy skończyły rozdawać smakołyki, odbyły się eliminacje w grze ,,Double”. Pomysłodawcą oraz organizatorem była pani Małgorzata Mamok-Migurska. Przyznaję, że ta gra nie należy do najłatwiejszych. Z klasy I zakwalifikowała się jedna osoba – Hanna Biskupek. Z klasy II – Milena Kałuża, Nikola Kałuża i Jakub Böhm. Każdy walczył jak mógł, ale musieliśmy wyłonić tylko jednego zwycięzcę:

 

Milena Kałuża – I miejsce

Nikola Kałuża – II miejsce

Hanna Biskupek – III miejsce

Jakub Böhm – IV miejsce

 

Po kategorii I-II o tytuł mistrza walczyły również klasy IV-VI. Z każdej klasy tylko trzy osoby mogły wziąć udział w tej grze. Z klasy IV zakwalifikowali się – Julia Brudek, Paulina Mika i Mateusz Drost. Z klasy V – Natalia Strzępek, Dagmara Pawletko i Wiktoria Wrzeszcz. Z klasy VI – Magdalena Pater, Karolina Pater i Emilia Miesiączek. W międzyczasie pani Barbara Szymura w stroju pani wiosny poczęstowała uczniów i nauczycieli pysznymi i zdrowymi babeczkami, które sama upiekła na tę okazję. Walka o mistrzostwo była zacięta. Przewaga między uczestnikami wynosiła dosłownie po jednym punkcie. Jednak na podium stanęli:

Dagmara Pawletko – I miejsce

Magdalena Pater – II miejsce

Emilia Miesiączek – III miejsce

Karolina Pater – IV miejsce

Uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Natalia Zaczkowska i Emilia Miesiączek

 

Skip to content