44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Witamy nowy rok szkolny 2019/2020

Pierwszy dzwonek już za nami! Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku przyszedł czas na powrót do szkoły i pełną mobilizację wszystkich sił witalnych. Co przyniesie ten nowy rok szkolny? Czas pokaże…

Punktualnie o godz. 8:00 wszyscy uczniowie ZSP w Rudnie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i pozostali mieszkańcy Rudna tłumnie zebrali się w kościele parafialnym, aby uczestniczyć we mszy św. odprawionej w ich intencji. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli (a maluszki także rodziców) udali się do szkoły. Kulminacyjnym punktem programu był występ uczniów kl. VI, którzy pod opieką wychowawczyni – pani Małgorzaty Mamok-Migurskiej – jeszcze w czasie trwania wakacji spotykali się w szkole i dzielnie ćwiczyli, aby 2. września zaprezentować wyniki swej pracy. Uczniowie nie zapomnieli o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i swój program artystyczny zadedykowali właśnie dzieciom – ofiarom tej strasznej wojny.  

Po brawach wieńczących występ naszych artystów, oczy wszystkich zwróciły się w stronę pierwszoklasistów, którzy z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawczyni – pani Iwony Merkel – odebrali tzw. tytki, czyli rogi obfitości. Otrzymali również prezenciki od p. Ewy Łukasik reprezentującej Nadleśnictwo Rudziniec.

Jest nam niezmiernie miło, że w tym jakże ważnym dla nas dniu, swą obecnością zaszczycili nas goście, m.in. ks. proboszcz Piotr Faliński, sołtys Rudna  pani Bernadeta Fitzke, radna p. Magdalena Stochaj oraz rodzice naszych uczniów.

Kochani Uczniowie, życzymy Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym!

Pani Dyrektor Ewa Dohrmann oraz Grono Pedagogiczne 

Skip to content