Szkoła pamięta

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudnie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji MEN pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

W ramach akcji w szkole podjęto szereg działań. Podczas godzin wychowawczych uczniowie rozmawiali z nauczycielami na temat ważnych dla nich wydarzeń historycznych oraz bohaterów, którzy często oddawali życie dla dobra innych ludzi. Samorząd uczniowski przypomniał postać Ireny Sendlerowej i jej zasługi oraz Henryka Sławika – Ślązaka, którzy m.in. ratował żydowskie dzieci przed śmiercią, narażając życie własne i bliskich. Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki pod opieką nauczycieli udali się na pobliski cmentarz, aby pomodlić się przy grobach ofiar I i II światowej oraz zmarłych nauczycieli. Uczniowie zapalili również znicze na opuszczonych i zapomnianych grobach.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź