44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dnia 8 listopada punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów  klas III, którzy ćwiczyli pod okiem nauczyciela historii p. Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć trudne czasy zaborów, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Dzień ten był dla nas lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju.

 

Skip to content