44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2019

Dnia 1 grudnia 2019 r., czyli w I Niedzielę Adwentu z inicjatywy Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej oraz Uczniów ZSP w Rudnie po raz XXIV został zorganizowany Kiermasz Świąteczny. Mieszkańcy Rudna oraz okolic zostali zaproszeni na tę uroczystość, aby w miłej atmosferze spędzić przyjemnie czas i poczuć atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Jak co roku na przybyłych czekało wiele atrakcji. W kawiarence mogli zakupić przepyszne ciasta i pierniki, oczywiście swojskiej roboty. Nie zabrakło także oryginalnych ozdób świątecznych. Ich wybór był ogromny. Każda klasa pod opieką wychowawcy opracowała występ artystyczny.

Punktualnie o godz. 14:15 Dyrektor Ewa Dohrmann dokonała uroczystego  otwarcia kiermaszu i serdecznie powitała licznie przybyłych gości. Jako pierwsze wystąpiły dzieci przedszkolne. Uczestnicy szkoły tańca Let`s Dance wykonali układy taneczne, które ćwiczyli pod okiem p. Oliwii Zawadzkiej. Następnie Tygryski z Oddziału Przedszkolnego w Rudnie pod opieką p. Sandry Żółtek zaprezentowały „Opowieść gwiazdki”. W dalszej kolejności przyszedł czas na występ Misiów z Publicznego Przedszkola w Rudnie. Dzieci zaprezentowały piosenkę „Clip, clip song”. Przedszkolaków przygotowała p. Marianna Bury.

Po krótkiej przerwie prowadzące zapowiedziały kolejny występ: Nicola Kałuża zaprezentowała monolog pt. „Jak to piyrwy w szkole boło”. Nicolę przygotowała p. Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź. Uczniowie klasy I zaśpiewali pastorałkę „Od serca do ucha”, którą ćwiczyli wspólnie z p. Iwoną Merkel. Uczniowie klasy II wraz z p. Agnieszką Sołtysiak opracowali przedstawienie wprowadzające w świąteczny klimat. Klasa III na „Kółku teatralnym” ćwiczyła inscenizację „Rzepki” J. Tuwima. Uczniów przygotowały p. Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź i p. Małgorzata Pfeiffer. Niespodzianką dla widzów był popis taneczny kl. I. W dalszej kolejności przed publicznością wystąpiła Wiktoria Kunce, która wygłosiła monolog gwarą pt. „Mój starzik i utopek”. Wiktorię przygotowała p. Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź.

Po kolejnej pięciominutowej przerwie przyszedł czas na monolog Marleny Rapsiewicz „Czamu Ślonsk to je moja Ojczyzna”, który opracowała wspólnie z p. Bożeną. Klasa V z wychowawcą p. Piotrem Szczepaniakiem przygotowała przedstawienie „Sport to zdrowie”. Wiktoria Skrobek zaśpiewała dwa przepiękne utwory: „Dla nieobecnych” i  „Jest taki dzień”, które ćwiczyła pod okiem p. dyrektor Ewy Dohrmann. W dalszej kolejności uczniowie klasy V – uczestnicy Sekcji Ekologicznej prowadzonej przez p. Małgorzatę Prochotę – zaprezentowali przedstawienie ekologiczne. Przedstawienie to wystawili podczas IV edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „Piękno Nadleśnictwa Rudziniec: zwierzęta leśne”, którą nasza szkoła zorganizowała we współpracy z Nadleśnictwem Rudziniec. „Rozmowy kartofla z ziemniakiem” to tytuł występu podopiecznych p. Małgorzaty Mamok-Migurskiej. Gościnnie wspólnie z kl. VI wystąpiła również nasza absolwentka Marta Brzoza. Na zakończenie uczniowie p. Piotra Golombka – instruktora GOK Rudziniec, czyli Wiktoria Skrobek, Dagmara Pawletko, Marlena Rapsiewicz i Mateusz Drost dali popis swych umiejętności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowania do Kiermaszu Świątecznego! Po raz kolejny pokazaliście, że zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie i pomocną dłoń. Za to Wam serdecznie dziękujemy.

 Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź

 

Skip to content