44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest uatrakcyjnienie zbiorów biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych, popularyzacja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. W związku z tym do biblioteki szkolnej zakupiono ponad 80 pozycji wydawniczych.  Wykaz książek powstał m.in. w wyniku przeprowadzonego plebiscytu wśród uczniów naszej szkoły. Przy tworzeniu wykazu posiłkowano się również propozycjami książkowymi polecanymi przez Fundację ABCXXI (Cała Polska Czyta Dzieciom). W spisie uwzględniono też lektury szkolne, które planowane są do omawiania w kolejnych latach szkolnych i książki wybrane po wspólnych konsultacjach z Gminną Biblioteką Publiczną w Rudzińcu.

Zachęcamy gorąco wszystkich uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki, a także do odwiedzania Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzińcu, która jest czynna w poniedziałki  i soboty  10.00 – 14.00 i od wtorku do piątku 10.00 – 18.00 oraz do uczestniczenia w cyklicznych akcjach organizowanych w tej bibliotece, takich jak: bibliolato, czytamy razem, ferie w bibliotece, książka na telefon.

Pani Krystyna Krusiec

 

Skip to content