Mały OKR 2020

Dnia 5 marca 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Rudziniec w Poniszowicach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2020” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Rudziniec – p. Krzysztofa Obrzuta. Organizatorami konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury Rudziniec oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie. Uczestnicy turnieju recytatorskiego zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: kl. I-III, kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII.

W pierwszej kategorii wiekowej wzięło udział siedmioro uczestników, w drugiej – osiemnaścioro a w trzeciej – ośmioro. Zaprezentowała się również jedna osoba w turnieju „Wywiedzione ze słowa”, reprezentująca GOK Rudziniec.

Komisja w składzie: Adam Radosz – przewodniczący, Michał Skiba – członek, Karolina Kaczmarczyk – członek, nagrodziła aż dwie uczennice z ZSP w Rudnie.  II miejsce w kategorii kl. I-III zdobyła Oliwia Böhm podopieczna p. Krystyny Krusiec, III miejsce w kategorii kl. IV-VI Paulina Mika podopieczna p. Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź.

Naszą szkołę reprezentowały również Dagmara Pawletko i Marlena Rapsiewicz.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i trzymamy kciuki za Oliwkę, która będzie reprezentowała nas w Katowicach podczas przesłuchań na poziomie regionalnym.

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź