44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Szanowni Rodzice!

Szanowni Rodzice!

Już wiadomo – do Świąt Wielkanocnych się nie zobaczymy. Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci jak i o Was drodzy Rodzice. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe.
Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę.                                                                 
Przytoczę zapis z podstawy programowej:
„Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa(…)

Na stronie internetowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudnie, poprzez grupowy                                      
e-mail dla Przedszkola Publicznego w Rudnie: przedszkole.zsprudno@interia.pl                             
oraz na grupie WhatsApp dla Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rudnie będziemy zamieszczać propozycje materiałów i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Pragnę podkreślić, że to co wysyłamy to są tylko propozycje i dziecko dowolnie może z nich skorzystać. Pragniemy jedynie inspirować, podsuwać pomysły na sposoby spędzenia wolnego czasu, by pomóc w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji!

Nasi nauczyciele zawsze chętnie służą radą i pomocą, odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte.

 Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania.
Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić?

Pozwólmy wybierać. Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień. Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW  Z DZIECKIEM nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas.

Bo może zdarzyć się tak, że po epidemii dziecko powie: Mamo,tato jak był koronawirus,  to było fajnie, bo bawiliście się ze mną.

Życzę wszystkim Zdrowia i Wytrwałości.
Zapraszam również do kontaktu: sprudno@gmail.com. Odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych.

Dyrektor Ewa Dohrmann

Skip to content