44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 26 czerwca 2020 roku zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Bez wątpienia był to rok wyjątkowy. Kiedy rozpoczynaliśmy go, nikt z nas nie spodziewał się, że przez ponad trzy miesiące nauka nie będzie odbywała się w murach naszej szkoły, w zespołach klasowych, ale w domach, na odległość a uczniowie z nauczycielami będą komunikowali się za pomocą platformy MicrosoftTeams, WhatsAppa, SMS-ów czy wiadomości mailowych. Z całą pewnością był to czas trudny, ale dzięki niemu doceniliśmy, jak ważne w codziennym życiu są bezpośrednie kontakty międzyludzkie, codzienne rozmowy na żywo i wspólna obecność.

Wyjątkowe było również zakończenie roku szkolnego – bez mszy św., uroczystego apelu, występów artystycznych, pożegnania uczniów klasy VI pełnego wzruszeń i uścisków. Chętni uczniowie odbierali świadectwa indywidualnie z rąk Pani Dyrektor i Wychowawców, pamiętając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Oczywiście, nie zabrakło słów pochwały oraz wspaniałych nagród i dyplomów dla tych, który ciężko i sumiennie pracowali przez cały rok szkolny, dla tych, którzy w czasie nauczania zdalnego nie poddawali się i pokonywali liczne trudności, dla tych, którzy walczyli z awariami i „słabym” Internetem. Czas pandemii był trudnym egzaminem dla nas wszystkich i  – na szczęście – zdaliśmy go celująco.

Przed nami wakacje – również wyjątkowe ze względu na trwającą pandemię koronawirusa COVID-19. Pamiętajcie więc Drodzy Uczniowie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, abyśmy w pełnym składzie mogli rozpocząć kolejny rok szkolny. Odpoczywajcie i nabierajcie sił do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym nadal będziecie chętni do pracy i udziału w konkursach.  Błażej, Marlena i Milena – nasi znawcy gwary śląskiej – 26.06. odebrali nagrody ufundowane przez UJ w Krakowie za zdobycie podium w Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę. Gratulacje 🙂 Cieszymy się z Waszych sukcesów!

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź

       

   

 

 

 

Skip to content