44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

21 MARCA DZIEŃ NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

Dnia 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nowoczesnych Technologii. Nowe technologie takie jak telefon, komputer, tablet otaczają nas z każdej strony. Współczesny świat idzie do przodu w bardzo szybkim tempie i czasem trzeba się naprawdę natrudzić, żeby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. W domu używamy m.in. miksera z wieloma funkcjami, nowoczesnego żelazka, które samo dopasowuje program do prasowania,  automatycznych wyłączników świateł, automatycznych zraszaczy do trawnika itp. Nowoczesne technologie sprawdzają się również w miejscach pracy i znacznie przyspieszają czas pracy i poprawiają jej jakość. Prawdziwym hitem wśród nowoczesnych technologii jest właśnie międzynarodowa sieć Internet, pozwalająca na zmniejszanie granic oraz dostęp do edukacji. Niewielu z nas ma obecnie w domu czy w pracy tradycyjny, stacjonarny komputer. Zwykle korzystamy z nowoczesnego sprzętu z ekranem LCD lub laptopów, które możemy zabierać ze sobą w każde  miejsce. Telefon komórkowy z roku  na rok staje się urządzeniem coraz bardziej wszechstronnym. Obecnie pozwala nam na wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych czy obrazów. Poza tym, telefony wyposażone są w aparaty fotograficzne oraz kamerę. Do nowoczesnych technologii zaliczyć możemy również rozwój robotyki, czyli działu automatyki, który zajmuje się konstruowaniem oraz sterowaniem robotami. Roboty obecnie znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Stosuje się je między innymi w przemyśle, motoryzacji i w życiu codziennym, czego przykładem mogą być nowoczesne odkurzacze, które sprzątają za ludzi. Dzień Nowoczesnych Technologii  w naszej szkole obchodziliśmy w formie zdalnej. Uczniowie klas 1-3 oglądali filmiki dotyczące nowych technologii
i bezpieczeństwa w sieci oraz wykonywali rysunki dotyczące ulubionych technologii.

 

Skip to content