Spotkanie z dietetykiem

W ostatnim czasie dzięki współpracy z Centrum Kształcenia i Wdrożeń z Jaworzna w naszej placówce odbyły się warsztaty z dietetykiem dla uczniów.
W warsztatach wzięły udział klasy I- IV oraz nasi najmłodsi podopieczni, czyli grupy przedszkolne  Misie i Tygryski.
Na zajęciach dla młodszych uczestników zostały omówione podstawowe zasady prawidłowego żywienia oraz piramida zdrowego żywienia. Dzieci nauczyły się jakie produkty są zdrowe oraz jak ważny jest sport dla utrzymania zdrowia. Zajęcia wzbogaciły piosenki związane z tematyką zdrowego odżywiania.

Temat przewodni zajęć w klasie IV, „Jesteś tym co pijesz i jesz”, bardzo zaciekawił naszych uczniów. Dowiedzieli się oni z zajęć z dietetykiem, dlaczego picie wody jest dla nich ważne, jaką wodę należy wybierać. Bardzo ciekawym doświadczeniem był udział w zadaniu polegających na ocenie liczby kostek cukru znajdujących się w popularnych napojach spożywanych przez młodzież. Zajęcia zostały zakończone grą  „Żywieniowe Tabu” oraz wspólnym zdjęciem.