44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Jak ten czas szybko leci – kolejny rok szkolny już za nami. Nie był to czas łatwy, bo epidemia koronawirusa wymogła na nas przyswojenie nowych umiejętności funkcjonowania w świecie wirtualnym. Na szczęście wspólnie daliśmy radę pokonać wszystkie trudności!

25 czerwca 2021 r. przyszedł czas zasłużonego odpoczynku. Najpierw jednak trzeba było uroczyście zakończyć ten rok szkolny. O godz. 8:00 odbyła się msza święta w kościele parafialnym a po niej uczniowie kl. I-III zebrali się w szkole na akademii. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne mieliśmy dwa zakończenia: osobno dla kl. I-III i IV-VI. Podczas pierwszej części uczniowie kl. III dali popis swoich zdolności. Pod opieką p. Małgorzaty Pfeiffer przygotowali występ artystyczny o tematyce wakacyjnej. 

W drugiej części uczniowie kl. IV pod opieką p. Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź oraz p. Joanny Bogacz przygotowali występ na poprawę humoru, taki z przymrużeniem oka na pożegnanie koleżanek i kolegów z kl. VI, którzy od września rozpoczną naukę w murach innej szkoły. Postanowili porównać szóstoklasistów do postaci z bajek i filmów animowanych dla dzieci. Mamy nadzieję, że sprawili w ten sposób szóstoklasistom przyjemność i wywołali uśmiechy na ustach.

W dalszej kolejności przyszedł czas na chwile wspomnień i wzruszeń. Uczniowie kl. VI wspólnie z wychowawcą, czyli p. Piotrem Szczepaniakiem podziękowali nauczycielom za wspólnie przeżyty czas, obejrzeli też film, który miał im przypomnieć to, co przeżyli w SP w Rudnie. Niejedna osoba uroniła wówczas łzę wzruszenia… Po występach artystycznych nie pozostało już nic innego, jak wręczyć świadectwa i nagrody. Oczywiście uczniowie, którzy wypracowali świadectwa z paskiem odebrali je z rąk p. Dyrektor Ewy Dohrmann. Otrzymali też miłą niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Drodzy Uczniowie! Przed nami dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was czas owocny. Nabierajcie sił, aby sprostać nowym wyzwaniom, które czekają na Was w kolejnym roku szkolnym!

Szóstoklasistom życzymy, aby szybko odnaleźli się w nowej szkole, odnosili sukcesy i doświadczyli prawdziwych przyjaźni.

Nie zapominajcie też o Szkole Podstawowej w Rudnie!

Dyrektor Ewa Dohrmann oraz Rada Pedagogiczna ZSP w Rudnie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości. Znajdziecie je oczywiście w Galerii, w zakładce Szkoła. Przyjemnego oglądania 🙂

Skip to content