44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Jak co roku, na początku września, zabrzmiał pierwszy dzwonek, zwiastujący zakończenie wakacji. Przed nami kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań, czas wypełniony nauką, ale również spotkaniami z kolegami i koleżankami. O godz. 8:00 w kościele parafialnym rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny mszą świętą w intencji całej społeczności szkolnej, po mszy przeszliśmy do szkoły. Klasa III wraz z wychowawczynią panią Iwoną Merkel przygotowała dla pierwszoklasistów przedstawienie rozpoczynające nowy rok szkolny. Nie było jednak wspólnego uroczystego apelu. Uczniowie pozostałych klas udali się wraz z opiekunami do swoich sali. Wychowawcy przekazali swoim uczniom najważniejsze informacje na temat organizacji pracy szkoły. Dla pierwszoklasistów dzwonek zabrzmiał po raz pierwszy i odtąd przez długi czas będzie wyznaczał im rytm dnia w szkole. W tym roku do społeczności uczniowskiej naszej szkoły dołączyło dwanaścioro pierwszoklasistów, których uroczyście w progach naszej szkoły powitała pani dyrektor Ewa Dohrmann oraz wychowawczyni p. Małgorzata Pfeiffer. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej „tyty” przygotowanej przez rodziców dla swoich pociech.

Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

Dyrekcja oraz Nauczyciele ZSP w Rudnie

 

Skip to content