Spotkanie z Policjantami

W dniu 20.10.21 r. nasi uczniowie i przedszkolacy gościli  panów policjantów z Komisariatu Policji w Pyskowicach, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Poruszono tematy dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami, odpowiedniego wyposażenia rowerów, bezpieczeństwa zabaw na świeżym powietrzu, bezpiecznego zachowania dziecka samego w domu, utrwalono przepisy ruchu drogowego, przypomniano numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Największą atrakcją dla najmłodszych dzieci była możliwość obejrzenia  radiowozu policyjnego z bliska. Każdy przedszkolak mógł usiąść na chwilę za kierownicą lub w tylnej części samochodu, a także posłuchać sygnałów alarmowych.

Nauczyciele oraz dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudnie składają podziękowania panom  policjantom
z Komisariatu Policji w Pyskowicach za poświęcony czas i przeprowadzenie ciekawych zajęć.