Godomy po naszymu 2021

Dnia 4 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle odbył się powiatowy konkurs gwary śląskiej pt. „Godomy po naszymu”. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Kunce, Milena Kałuża, Nicola Kałuża i Hanna Biskupek. Dziewczyny musiały do perfekcji opanować nie tylko warsztat recytatorski, ale i aktorski. Każda z nich zaprezentowała monolog gwarowy nawiązujący do śląskich tradycji i zwyczajów. Ćwiczyły sumiennie w szkole wraz z panią Bożeną Kaczmarczyk-Gwóźdź oraz w domach pod okiem mam i babć.  Jest nam niezmiernie miło, że komisja konkursowa, w skład której wchodzili specjaliści i znawcy gwary śląskiej, doceniła starania naszych uczennic.

Oto wyniki:

I miejsce – Wiktoria Kunce, kl. 5

II miejsce – Nicola Kałuża, kl. 5

III miejsce – Milena Kałuża, kl. 5

wyróżnienie – Hanna Biskupek, kl. 4

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z występów naszych artystek (zakładka Galeria, Szkoła).