Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

W naszej szkole uroczysty apel oraz występ artystyczny w tej okazji został zorganizowany 9 listopada. Akademię przygotowali uczniowie klas IV i V, którzy ćwiczyli pod okiem nauczyciela historii p. Bożeny Kaczmarczyk-Gwóźdź oraz p. Joanny Bogacz. Akademia miała na celu przypomnieć trudne czasy zaborów, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Dzień ten był dla nas wspaniałą lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Narodowego Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju.

Uczniowie kl. III wykonali przepiękne prace plastyczne nawiązujące do narodowego święta