44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

ZSP w Rudnie otrzymał „Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnie dołączył do elitarnej Śląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, czyli grona placówek aktywnie i twórczo zaangażowanych w edukację prozdrowotną i promocję zdrowia.

Dnia 10 listopada 2021 r. w murach rudnowskiej szkoły na ręce dyrektor Ewy Dohrmann został przekazany „Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie” na okres trzech lat. Uroczystego wręczenia tego prestiżowego wyróżnienia dokonali: p. Tomasz Wojtasik – p.o. Wojewódzkiego Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz p. Anna Dzięgiel reprezentująca Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis” w Katowicach w obecności Wójta Gminy Rudziniec p. Krzysztofa Obrzuta. Ze względu na obostrzenia sanitarne w uroczystości mogła wziąć udział tylko reprezentacja rodziców: p. Beata Kunce – przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola i p. Anna Sigmundczyk – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Oddziału.  Na uroczystość przybyła ponadto p. Magdalena Stochaj – radna Sołectwa Rudno. Certyfikat jest podsumowaniem długiego okresu ciężkiej pracy w popularyzowaniu zdrowych nawyków żywieniowych całej społeczności szkolnej: koordynatorek projektu – p. Marianny Bury, p. Kamili Żabiuk, p. Sandry Żółtek i p. Malwiny Ogonowskiej, pozostałych nauczycieli, rodziców oraz dzieci szkolnych i przedszkolnych. W ramach projektu uczniowie otrzymują świeże owoce i warzywa oraz produkty mleczne zamiast sięgać na przerwach po słodkie przekąski. Uczą się w ten sposób zasad zdrowego odżywiania w myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. 

W tak ważnym dla szkoły dniu nie mogło zabraknąć popisów artystycznych dzieci. Swoje zdolności aktorskie i taneczne zaprezentowały przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Rudnie oraz Oddziału Przedszkolnego przy ZSP w Rudnie, które potwierdziły stare porzekadło, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Pojawił się też akcent regionalny: p. Dyrektor specjalnie na tę okazję przywdziała śląski strój ślubny, uczniowie kl. 5 i 4 w barwnych strojach ludowych witali gości i przypominali o dezynfekcji rąk a Wiktoria Kunce – nasza znawczyni gwary śląskiej, zwyciężczyni dwóch konkursów gwarowych, wyrecytowała monolog na temat tradycyjnego śląskiego obiadu.

Przyznany Certyfikat jest potwierdzeniem, że nasza placówka promuje zdrowy tryb życia oraz jest wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć, będących wynikiem długofalowej i systematycznej pracy w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej.

Cieszymy się, że nasze działania zostały doceniony a Certyfikat jest dla nas również motywacją do dalszej pracy.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w zakładce Galeria, Szkoła 🙂  

Skip to content