44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dlaczego akurat dziś? Otóż na to święto wybrano rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne’a, pisarza, który stworzył literacką postać Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Skąd pomysł na postać misia? Wszystko zaczęło się w zoo, gdzie rodzinie Milne’ów bardzo spodobała się niedźwiedzica Winniepeg. To właśnie pluszowego misia będącego jej odwzorowaniem dostał mały Christopher – syn pisarza. Przytulanka tak przypadła chłopcu do gustu, że praktycznie się z nią nie rozstawał. Wtedy Alan Alexander Milne postanowił stworzyć bajkę dla syna – jej bohaterami zostali Krzyś i jego przyjaciel Kubuś Puchatek (Winnie the Pooh).

Książka „Kubuś Puchatek” szybko stała się popularna nie tylko wśród młodych czytelników. Oprócz Krzysia i Misia o Bardzo Małym Rozumku w książce występują jeszcze: energiczni Królik i Tygrysek, strachliwy Prosiaczek, melancholijny Kłapouchy i opiekuńcza Kangurzyca. Po sukcesie „Kubusia Puchatka” Milne wydał jeszcze kontynuację pt. „Chatka Puchatka”.

Ratownicy czytelnictwa zachęcają Was do przeczytania książek o Misiu Puchatku:)

Skip to content