Dożynki 2022

Dnia 11 września 2022 r. mieszkańcy Rudna obchodzili dożynki. Jak co roku wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przyłączyli się do odchodów święta plonów.

Uroczystość rozpoczęła się mszą dziękczynną za plony, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Faliński. Ciąg dalszy świętowania odbył się po południu. Korowód uformował się przed szkołą, skąd ruszył na boisko sportowe LKS „Młodość” Rudno. Uczestników prowadziła rudnowska orkiestra dęta „Sami Swoi”. Następnie dumnie szły dziewczynki i gospodynie w strojach ludowych, niosące koronę żniwną. Najliczniejszą i najbarwniejszą grupę tworzyli uczniowie ZSP w Rudnie. Każda z klas obrała inny motyw przewodni i przygotowała stroje specjalnie na tę okazję. Na boisku każda klasa dała popis swoich zdolności. Nie zabrakło tańców i piosenek oraz uśmiechów na twarzach artystów i widzów.