44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Pierwszy dzień września już za nami! Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku przyszedł czas na powrót do szkoły i pełną mobilizację wszystkich sił witalnych. Co przyniesie ten nowy rok szkolny? Czas pokaże…

Punktualnie o godz. 8:00 wszyscy uczniowie ZSP w Rudnie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i pozostali mieszkańcy Rudna zebrali się w kościele parafialnym, aby uczestniczyć we mszy św. odprawionej w ich intencji. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do szkoły na uroczysty apel. Ważnym punktem programu był występ uczniów kl. VI, V, VI przygotowany pod opieką p. Małgorzaty Prochoty. 

Po brawach wieńczących popis naszych artystów, oczy wszystkich zwróciły się w stronę pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie a następnie z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawczyni – pani Agnieszki Sołtysiak – odebrali tzw. tytki, czyli rogi obfitości.

Jest nam niezmiernie miło, że w tym jakże ważnym dla nas dniu, swą obecnością zaszczycili nas goście, m.in. pan Wiesław Kucharski –  Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec, który obdarował pierwszaków „tytkami leśnymi” i wręczył nagrody Nicoli Kałuży i Oliwii Bohm za zdobycie wyróżnień w konkursie z okazji 30.rocznicy Wielkiego Pożaru. Razem z nami byli również: panie reprezentujące firmę „Marco”, ks. proboszcz Piotr Faliński, sołtys Rudna pani Bernadeta Fitzke, radna p. Magdalena Stochaj  oraz rodzice naszych uczniów.

Na społeczność szkolną czekała jeszcze jedna niespodzianka. W szkole od 1. września działa nowy dzwonek! Zamiast nielubianego przez uczniów głośnego dźwięku wydobywają się z niego przyjemne dla ucha melodie wybrane przez dzieci. Dzwonek ten został ufundowany przez firmę „Marco” z Gliwic. Serdecznie dziękujemy!!!

 

 

 

 

 

Skip to content