44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Wycieczka do Lublińca

19 września 2022 roku uczniowie klas II-VI pod opieką nauczycieli udali się do Lublińca. Pierwszym punktem programu była wizyta w siedzibie Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej. Uczestnicy spotkania wzięli udział w ciekawych zajęciach, podczas których dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachować się przebywając nad wodą, co robić w razie pożaru urządzenia elektronicznego bądź spięcia w gniazdku. Obejrzeli kilka filmów edukacyjnych i wskazywali, czego robić nie wolno, bo może okazać się bardzo niebezpieczne. Strażacy zaprezentowali ponadto wozy strażackie, którymi wyjeżdżają do akcji gaśniczych. 

Kolejnym punktem programu była wizyta w muzeum Pro Memoria Edith Stein, podczas której uczniowie zostali zapoznani z biografią Edyty Stein. Dowiedzieli się również, że Lubliniec był ukochanym miastem Edyty Stein, miejscem zamieszkania jej dziadków. 

Po tak wielu wrażeniach, bogatsi o nową wiedzę, uczestnicy wycieczki udali się do Kokotka, aby ogrzać się przy ciepłym posiłku zjedzonym w miłej atmosferze panującej w ośrodku „Niniwa”.

Wszyscy zadowoleni, z uśmiechami na twarzach wrócili do Rudna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki 🙂

 

Skip to content