44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Sadzimy drzewa

W dniu 3.10.2022 r. Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Rudnie posadziły w przedszkolnym ogrodzie sadzonki świerka i sosny w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Sadzonki zostały odebrane od leśników z Nadleśnictwa Rudziniec.

We wszystkich nadleśnictwach całego kraju leśnicy w ciągu dwóch ostatnich dni września rozdali kilkaset tysięcy sadzonek drzew leśnych. Każdy mógł odebrać młode rośliny a później posadzić je w swoim najbliższym otoczeniu, wzbogacając tym samym krajobraz o jeden z najcenniejszych jego składników – drzewa, które dają nam cień, wiążą dwutlenek węgla, regulują mikroklimat w swoim najbliższym sąsiedztwie i stanowią jednocześnie dom dla ogromnej liczby organizmów.

Akcja #sadziMY została zainicjowana przez Andrzeja Dudę. Była to odpowiedź na zniszczenia drzewostanu powstałe wskutek nawałnic na terenie Polski w 2017 roku.

Kataklizm był największym w 95-letniej historii Lasów Państwowych. Silny wiatr i burze wystąpił w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Nawałnice połamały i uszkodziły miliony drzew na ok. 70 tys. ha lasów w zachodniej Polsce.

Akcja #sadziMY organizowana jest, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

Szkolnym koordynatorem akcji #sadziMY jest pani Marianna Bury.

Skip to content