Muzeum Chleba i Ciekawostek w Radzionkowie

Dnia 03.11.2022 r. Misie oraz Tygryski wybrały się na wycieczkę do Radzionkowa do Muzeum Chleba oraz Ciekawostek. Przedszkolaki dowiedziały się jak kiedyś ludzie radzili sobie z wypiekaniem chleba bez sprzętów elektrycznych, poznali starodawne urządzenia jakimi się posługiwano. Dzieci mogły na chwilę poczuć się jak prawdziwi piekarze, ponieważ miały możliwość zrobić z kawałka przygotowanego ciasta warkocz, który następnie został wypieczony. Na sam koniec przedszkolaki zwiedziły salę, w której zostały pokazane dawne przybory szkolne. Wycieczka dla przedszkolaków była bardzo udana!

Zdjęcia grupy Misiów oraz Tygrysków z wycieczki znajdują się w galerii Oddziału Przedszkolnego na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudnie. Zachęcamy do oglądania.