Dzień Górnika

W piątek 2 grudnia naszą szkołę odwiedzili górnicy. Zostali oni przywitani przez przedszkolaków z Przedszkola Publicznego oraz Oddziału Przedszkolnego w Rudnie. Nasi mali artyści pod okiem p. Kamili Żabiuk przygotowali popis artystyczny: pośpiewali, potańczyli, recytowali a nawet opowiedzieli kilka śląskich wiców.

Nasi goście opowiedzieli przedszkolakom, na czym polega praca górnika, zaprezentowali mundur galowy a także zdradzili wiele ciekawostek dotyczących górniczego stroju i wyposażenia. Przedszkolaki z kolei  odwdzięczyły się własnoręcznie wykonanymi podarkami.

Niemałą atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z górnikami. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tego spotkania w: Galeria: Przedszkole.

4 grudnia wszyscy Górnicy obchodzą swoje święto. Z tej okazji składamy Im najserdeczniejsze życzenia:

Mijają dni pracy na kopalni,
Górnicy na szychta chodzą,
Na dole w pocie czoła pracują.
Aż w końcu dzień upragniony,
Za poczciwe wydobywanie węgla,
Świętej Barbary nadchodzi święto.
Barbara patronką jest górników,
Tych, którzy dla wszystkich ludzi węgiel wydobywają,
By w ich domach było ciepło,
By płomienie nie wygasły.
Bo przecież tłumaczyć nie trzeba,
Że górników święto czwartego grudnia,
To właśnie „Barbórka”!

Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!