44-160 Rudno | Szkolna 9
tel. 32 230 34 60 | zsprudno@sprudno.edu.pl

Spotkanie autorskie z Panem Markiem Michalakiem

Dnia 13 kwietnia 2023 r. do Szkoły Podstawowej w Rudnie zawitał niezwykły gość – pan Marek Michalak, pisarz, pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu, autor licznych publikacji o wychowaniu i prawach dziecka, pełniący przez wiele lat funkcję Rzecznika Praw Dziecka.

 

Nasz gość rozpoczął spotkanie od rozmowy z uczniami na temat tego, co dla nich  jest w życiu  ważne. O wielu spośród  wartości wymienianych przez dzieci pan Marek Michalak pisze w swoich książkach zatytułowanych „Opowieści o tym, co w życiu ważne” oraz „Opowieści o tym, co daje moc”. Autor nawiązał również do swej najnowszej publikacji pt. „Wielcy przyjaciele dzieci”, w której prezentuje biografie np. Janusza Korczaka, Roberta Lewandowskiego czy Kuby Błaszczykowskiego. 

 

Są to wyjątkowe książki stworzona z myślą nie tylko o małych czytelnikach, ale i ich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach. Pan Marek Michalak przedstawia w nich wartości ponadczasowe takie, jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Zawsze cierpliwie tłumaczy dzieciom trudne zagadnienia w sposób mądry i zrozumiały. 

 

Pan Marek opowiadał również dzieciom o nadzwyczajnym odznaczeniu, jakim jest Order Uśmiechu. Jest to jedyne odznaczenie, które dzieci przyznają dorosłym. 

 

Uczniowie mieli ponadto możliwość poznania zawodu pisarza, etapów powstawania książki, a także zapytać autora, co skłoniło go do napisania takich publikacji. Po spotkaniu każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z panem Markiem Michalakiem i otrzymać jego autograf. 

 

Spotkanie było wyjątkowym przeżyciem. Mamy nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie stanie się dla naszych uczniów zachętą do częstszego sięgania po książki i poszukiwania w nich odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

 

 

 

 

 

 


 

Skip to content