III Gminny Festiwal Piosenki Polskiej w Kleszczowie

Dnia 30 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Kleszczowie odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Polskiej pod patronatem honorowym wójta gminy Rudziniec  i dyrektor Szkoły Podstawowej w Kleszczowie dla uczniów klas I-VIII. Artyści prezentowali swoje wykonania znanych polskich piosenek solo bądź w duetach.

Naszą szkołę reprezentowały:

W kategorii kl. I-III

1. Solistka Maria Miesiączek, która wykonała utwór „Nauczmy się żyć obok siebie” Zbigniewa Wodeckiego. Marysi przygrywała siostra Emilia, absolwentka naszej szkoły.
  2.  W duecie – Milena Bohm i Natalia Dymarek wykonały piosenkę Ireny Jarockiej „Kawiarenki”.

W kategorii kl. IV-VIII

1. Solistka Sonia Brzoza zaśpiewała ” Żeby szczęśliwym być” Anny Jantar,
  2. W duecie – Oliwia Bohm i Nicola Kałuża zaprezentowały „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar.

Nasze artystki nie miały sobie równych!

Oto wyniki konkursu:

1. Marysia Miesiączek – Grand Prix
  2. Oliwia Bohm i Nicola Kałuża – I miejsce w kat. IV-VIII duet
  3. Sonia Brzoza – wyróżnienie w kat. IV-VIII solistka
  4. Milena Bohm i Natalia Dymarek – wyróżnienie w kat. I-III duet.

Dziewczyny ćwiczyły pod okiem p. Małgorzaty Mamok-Migurskiej oraz p. dyrektor Ewy Dohrmann.