Warsztaty z programowania

Dnia 08.05.2023 r. przedszkolaki oraz uczniowie uczestniczyli w warsztatach z programowania. Dzieci mogły sprawdzić swoje możliwości. Wszyscy uczyli się poprzez dobrą zabawę, ponieważ to właśnie ona jest doskonałą okazją do przyswojenia nowej wiedzy oraz umiejętności.

Uczniowie z klas 1 – 3 uczyli się programować roboty, oraz układów zębatych i kół pasowych, a także znaczenia średnicy koła.

Uczniowie z klas 4 – 6 pracowali na długopisach 3D oraz projektowali grafikę na komputerach pod wydruk na drukarce 3D, gdzie omówiony został system druku i jego rodzaje .

Przedszkolaki programowały roboty, które następnie rysowały określony wzór na kartce oraz tworzyły własne budowle z programowanych klocków.